Elektronika, detekce kovů a nálezy, hudba, atd.

Jak nejlépe a nejrychleji vyčistit rezaté předměty (kyselina citrónová)....podle mě nejučinější

10. listopadu 2008 v 8:59 | Jakub Štajer |  Detekce kovů
A jak tedy postupovat? Celkem jednoduše. Vezmeme nějakou nádobu do které se dá nalít horká voda(pokud možno uzavíratelnou). Do které vložíme rezavý předmět.
Nyní potřebujeme namýchat 5-10% roztok kyseliny citrónové. ( http://www.labo.cz/mft/koncentrace.php ) Podle toho, kolik litrů roztoku budeme potřebovat, nasypeme do kbelíku kyselinu. Pak napustíme trochu vody (co nejteplejší), ve které kyselinu důkladně promýcháme. Teprve tento roztok doplníme na požadované množství litrů vodou. Opět co nejteplejší. Takto nachystanou kyselinu nalijeme do nádoby, kterou pak ihned uzavřeme. Do doby, kdy je nádoba (roztok) ještě teplá s ní občas zaštěrcháme. Čím déle bude roztok teplý, tím lépe bude rezavý předmět vymořen. Proto neuškodí, pokud nádobu dáte třeba na topení. Ale není to nutné. Dobré je to takto nechat přes noc (podle velikosti předmětu).
Druhý den předmět vyndáme a podle toho, jak dobře je vyčištěn, můžeme tento proces opakovat. Většinou to ale opakovat není třeba, protože kyselina rozpustí všechny oxidy kovu. předmět pak musíme důkladně opláchnout. Je dobré omýt tento předmět mýdlem aby se kyselina zneutralizovala.
A co na konec? Jen to, že tento roztok je tak slabý, že není nutné používat ani ochraný oděv. Ne každý má totiž takové možnosti pro jiné způsoby odrezování. Navíc je výsledek takové práce nejistý a může se dokonce stát, že si předmět poškodíme. Naopak kyselina vyčistí všechny kouty.
Tímto způsobem jde vymořit jakýkoliv zaoxidovaný kovový předmět.
Přeji hodně štěstí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama